Konfiguracja okien online

renowacja okien drewnianych

renovation-1

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek dom bez znacznego udziału okien. To właśnie okna pozwalają na swoiste połączenie wnętrza domu z małym, okalającym go światem. Skutecznie chroniące przed chłodem czy hałasem, jednocześnie pozwalają na oświetlenie, a co za tym idzie – ożywienie każdego wnętrza i dodanie mu przyjemnego, niezwiązanego z temperaturą ciepła. Wysoką estetyką i ściśle związaną z nią popularnością cieszą się okna drewniane, dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i stylach. Aby jednak mogły one cieszyć oko zarówno domowników, jak i odwiedzających ich gości, a nawet przechodniów, powinny być poddawane regularnej pielęgnacji, a w razie potrzeby umiejętnej renowacji.

Okna drewniane straciły swój dawny wygląd? Zamiast wymieniać je na nowe, zdecyduj się na profesjonalną renowację okien drewnianych wykonywaną przez specjalistów z Eko-okna! Renowacja jest szybka i niezawodna, a po jej wykonaniu okna odzyskują dawny, nieskazitelny wygląd.

Renowacja okien drewnianych obejmuje takie usługi jak zdrapanie starej farby, uzupełnienie ubytków, wyrównanie powierzchni, a także pokrycie drewna nową warstwą lakieru ochronnego. Wykonujemy renowację okien dostosowując metody pracy do warunków otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego. Korzystamy też z profesjonalnych produktów najwyższej jakości, które skutecznie chronią drewniane ramy okien.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia dogodnego terminu renowacji okien drewnianych. Zapewniamy profesjonalną obsługę, dbałość o każdy detal i szybką realizację.

Bezpłatne konsultacje

Odpowiednio szybka reakcja i prawidłowe wykonanie renowacji okien drewnianych pozwala uratować je przed całkowitym zniszczeniem, a tym samym przed koniecznością wymiany stolarki otworowej.

Jest to rozwiązanie, którego nie warto unikać, jeśli zależy nam na nienagannym designie. Jeśli zauważysz, że drewno ma ubytki, nieestetycznie się łuszczy lub traci kolor, koniecznie skorzystaj z renowacji, która wydłuży żywotność okien drewnianych. Renowacja to też świetny sposób na metamorfozę wnętrz – faktura drewnianej powierzchni umożliwia łatwą zmianę koloru, a tym samym nadanie oknom zupełnie nowego charakteru!

Podczas współpracy Eko-okna możesz liczyć na szybki termin renowacji oraz jej precyzyjne i bezproblemowe przeprowadzenie. Skorzystaj z możliwości odnowienia okien drewnianych i ciesz się pięknym wnętrzem!

Bezpłatne konsultacje
renovation-2

Zdjęcia realizacji

Przed

Po

Przed

Po

Kiedy okna wymagają naprawy?

Odpowiedniej jakości okna, cechujące się ciekawą estetyką to wyjątkowa wizytówka całego domu. Aby osiągnąć i na długo zachować tak pożądany efekt, należy pamiętać o regularnej pielęgnacji i konserwacji okien drewnianych, ale też ich renowacji – o ile zachodzi taka konieczność. Tu jednak nasuwa się pytanie: kiedy okna wymagają renowacji? Aby wiedzieć, czy musimy decydować się na naprawę stolarki okiennej, musimy dokładnie przyjrzeć się kondycji każdego z okien.

Należy zwrócić uwagę zarówno na stan ram, jak i skrzydeł okien. Warto zacząć od sprawdzenia ich szczelności, badając między innymi, czy w niedalekiej odległości od okna da się wyczuć chłodniejsze powietrze. Zwróćmy uwagę również na wszelkiego rodzaju pęknięcia. Drewno, które służy nam już przez wiele lat, jak i takie, które nie zostało odpowiednio zabezpieczone, może wyraźnie zbutwieć lub wypaczyć się. Oba z tych objawów są jasnym wskazaniem do renowacji okien, pod warunkiem jednak, że występują one w stopniu umiarkowanym. Zdeformowane, wypaczone w znacznym stopniu okna nadają się bowiem raczej do wymiany niż renowacji. Sprawdzając stan okien, należy pamiętać również o ich zawiasach, okuciach i szybach, które także mogą wymagać drobnej lub większej renowacji, a nawet wymiany.

Najbardziej widocznymi objawami złego stanu okien, który wskazywałby na konieczność renowacji, są ich deformacje, rysy, pęknięcia struktury drewna, nieszczelności oraz wyraźne trudności z otwieraniem i zamykaniem.

Metody renowacji okien drewnianych

Renowacja okien drewnianych może zostać wykonana przy użyciu różnego rodzaju narzędzi. W profesjonalnych firmach używa się zazwyczaj automatycznych sprzętów, które znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę. Często używanym przy naprawie okien drewnianych narzędziem jest szlifierka oscylacyjna, która skutecznie usuwa z ram warstwy starej farby i lakieru, a także pozwala szybko i sprawnie wygładzić ich powierzchnię. Jeśli jednak nie posiadamy profesjonalnej szlifierki, możemy użyć w tym celu papieru ściernego, zaczynając od tego o większej ziarnistości, przechodząc w trakcie prac do papieru drobnoziarnistego.

Kilka możliwości mamy także w przypadku naprawy powstałych w strukturze drewna ubytków. Możemy bowiem uzupełnić je za pomocą specjalnej szpachli stolarskiej, stworzonej z myślą o naturalnym drewnie. Szpachla dostępna jest w różnych odcieniach, które dopasować można do koloru drewna, z którego wykonane jest okno. Możemy jednak użyć w tym celu także tak zwanej łatki. Wykonana z drewna, doskonale uzupełnia wszelkie ubytki, a po jej odpowiednim wyszlifowaniu trudno zauważyć obecność jakiegokolwiek dodatkowego fragmentu w strukturze ramy.

Etapy naprawy okien drewnianych

Na kompleksową renowację drewnianych okien składa się kilka podstawowych etapów. Pierwszym z nich jest dokładne sprawdzenie stanu okien i zaplanowanie zakresu prac oraz konieczny do rozpoczęcia jakichkolwiek czynności demontaż skrzydeł okna. Dopiero po ich ściągnięciu możemy przystąpić do właściwej naprawy okien drewnianych.

Proces ten należy rozpocząć od naprawy mocowania okuć, które z biegiem lat mogły ulec osłabieniu, korozji czy deformacji. Warto odnowić i naprawić elementy mocowania, a jeśli ich stan pozostawia zbyt wiele do życzenia – wymienić je na nowe. Kolejnym krokiem w renowacji drewnianych okien jest korekta ich profili. Jeśli pojawiły się jakiekolwiek ubytki i odkształcenia, należy odpowiednio je wyszlifować lub uzupełnić.

Następny etap to przygotowanie okna do malowania, a więc przede wszystkim ocenienie stanu farby i lakieru, który do tej pory pokrywał okienne ramy. Jeżeli na powierzchni farby widocznych jest wiele pęknięć i ubytków, warto całkowicie usunąć ją za pomocą szlifierki, opalarki, zmywacza do farb lub skrobaka i papieru ściernego. Bardzo ważne jest w tym wypadku dokładne usunięcie wszystkich resztek farby i wygładzenie powierzchni okna.

Ramy należy dodatkowo zabezpieczyć, aby były odporne na wszelkiego rodzaju działanie niepożądanych bodźców, a następnie przystąpić do renowacji uszczelnień. Stare uszczelki mogą stracić swoją elastyczność i odwarstwiać się od okna. Należy w takiej sytuacji wymienić je na nowe.

Ostatnim etapem renowacji drewnianego okna jest jego malowanie. Zawiasy, klamki i szyby należy dokładnie zabezpieczyć za pomocą taśmy malarskiej, a dopiero po tym przystąpić do malowania.

Samodzielna renowacja – czy warto?

Samodzielna renowacja okien drewnianych oczywiście jest możliwa, jednak w przypadku większych uszkodzeń czy ubytków może stanowić nie lada wyzwanie dla osoby wykonującej tę czynność po raz pierwszy. Naprawa drewnianych okien wymaga odpowiednich umiejętności, doświadczenia, jak i posiadania profesjonalnych narzędzi. Bardzo ważne są również umiejętne posługiwanie się sprzętem do renowacji i zachowanie należytej dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Aby renowacja była udana i przyniosła efekty na długo, musi zostać wykonana profesjonalnie i niezwykle starannie, bez pominięcia żadnego z jej etapów. Właśnie dlatego pracę tę najlepiej jest zlecić fachowcom, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i odpowiednim umiejętnościom są w stanie szybko i skutecznie wykonać renowację starych okien drewnianych.

Fachowcy starannie i przede wszystkim umiejętnie wykonają wszystkie najważniejsze czynności, niezbędne do kompleksowej naprawy okien drewnianych. Co więcej, posiadają oni również profesjonalny sprzęt, który pozwoli na wykonanie renowacji sprawnie i w pełni efektywnie.

Zgłoś się do Eko-Okna!

Drewniane okna powinny imponować swoją jakością i zachwycać estetyką; aby tchnąć nowe życie w swoje stare, drewniane ramy, zgłoś się do Eko-Okna! Nasi fachowcy pomogą Ci przedłużyć żywotność drewnianych okien, poprawiając ich kondycję i estetykę. Naprawa okien drewnianych w Poznaniu, jak i innych lokalizacjach to zadanie dla nas!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – zgłoś się do nas i powiedz, czego potrzebujesz. Dokonamy fachowej oceny Twoich okien i damy im nowe życie!

Skontaktuj się z nami

formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Twoja wiadomość...

  dane kontaktowe

  Eko-Okna Dudziak

  ul. Sowice 22

  61-306 Poznań

  Zobacz na mapie

  Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00

  Sobota: Indywidualnie umówiona spotkania

  contact